Ogłoszenia duszpasterskie 4.02.2018

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lutego 2018 roku

 

 

 

  1. W czwartek 1 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach. Wyrażamy naszą wdzięczność za życzliwość, świadectwo wiary i jedności ze wspólnotą Kościoła oraz za złożone ofiary. Podczas zakończonej kolędy 70 % mieszkań było dla składających wizytę duszpasterską kapłanów otwartych, natomiast 30 % było zamkniętych.

 

  1. Biblioteka Parafialna w tym miesiącu będzie czynna w następujące dwa poniedziałki: 12 lutego i 26 lutego.

 

  1. Jutro w poniedziałek 5 lutego po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się pierwsze po przerwie kolędowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

  1. Od środy o godzinie 17:30 zapraszamy na Nowennę do świętego Maksymiliana, której nie było w okresie kolędy.

 

  1. W najbliższą sobotę 10 lutego odbędą się w naszym kościele modlitwy w intencji ewangelizacji naszego Miasta. O godzinie 18:00 będziemy celebrować Mszę świętą w intencji Miasta Włocławka, a po Mszy świętej odbędzie się Adoracja Eucharystyczna. W nabożeństwie wezmą udział chętni przedstawiciele wspólnot parafii włocławskich. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian, którzy chcą modlić się za nasze Miasto.

 

  1. Dnia 11 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Chorych. W związku z tym w naszym kościele w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych będziemy mówić kazania o sakramencie namaszczenia chorych, a po kazaniu udzielimy sakramentu namaszczenia osobom chorym i w podeszłym wieku. Przypominamy, że sakrament namaszczenia chorych można przyjąć tylko w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej. Naszych drogich Parafian, którzy mają takie możliwości, prosimy o pomoc osobom starszym i chorym z rodziny lub sąsiedztwa, którzy mają trudności z dojściem do kościoła. Będzie to piękny czyn miłosierdzia.

 

  1. Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zaprasza uczennice szkół średnich i gimnazjalnych oraz studentki na rekolekcje zimowe w terminie 20-23 lutego 2018 roku na temat „Owoce Ducha Świętego”. Rekolekcje będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia we Włocławku ul. Orla 9. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej Zgromadzenia.