Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2018 roku

 

 

  1. Dzisiaj 11 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Chorych. W związku z tym w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych głosimy kazania o sakramencie namaszczenia chorych, a po kazaniu udzielamy sakramentu namaszczenia osobom chorym i w podeszłym wieku. Przypominamy, że sakrament namaszczenia chorych można przyjąć tylko w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej. Naszych drogich Parafian, którzy mają takie możliwości, prosimy o pomoc osobom starszym i chorym z rodziny lub sąsiedztwa, którzy mają trudności z dojściem do kościoła. To piękny czyn miłosierdzia.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o szczególną modlitwę w tym tygodniu za uzależnionych od alkoholu, pomagających im wyjść z nałogu, za abstynentów, a także uratowanie młodego pokolenia od alkoholizmu.

 

  1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty i umartwienia. W Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, czyli ograniczenie ilościowe pokarmów (por. kan. 1251). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post – wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Prawo kościelne zaznacza jednak, iż rodzice powinni zatroszczyć się o to, ażeby również dzieci, które nie są jeszcze obowiązane według prawa do postu i wstrzemięźliwości, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty (por. kan. 1252). Tak więc w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

  1. Msze święte w Środę Popielcową będą odprawiane w naszym kościele o godzinie 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Kancelaria w Środę Popielcową będzie nieczynna.

 

  1. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

  1. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który trwa do końca okresu wielkanocnego.

 

  1. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie na Drogę krzyżową wszystkich razem: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

  1. Biblioteka Parafialna w tym miesiącu będzie czynna w następujące dwa poniedziałki: 12 lutego i 26 lutego.