Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 roku

 

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Wielki Post jest okresem pokuty, w którym wierzący powinni szczególnie gorliwie wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.

 

  1. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Zapraszamy serdecznie na to staropolskie, piękne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa. Za udział w Gorzkich żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Wyjazd młodzieży na rekolekcje ewangelizacyjne do Zakopanego nastąpi jutro w poniedziałek 19 lutego o godzinie 8:30.

 

  1. W piątek o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie na Drogę krzyżową wszystkich razem: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

5. Papież Franciszek zaapelował, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy ipostu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. W łączności z Papieżem Biskup Wiesław Mering zachęca do podjęcia tej inicjatywy podczas Mszy świętej poprzez włączenie do modlitwy powszechnej specjalnego wezwania w tej intencji, jak też do innych modlitw, także osobistych, w intencji pokoju.

 

  1. W przyszłą niedzielę włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy polskim misjonarzom pracującym w Afryce. Po każdej Mszy świętej będzie okazja, aby wesprzeć Kościół w Afryce, składając ofiary do puszek.

 

  1. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę do następujących miejsc: Święty Krzyż, Sandomierz, Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska w terminie od 25 do 29 czerwca. Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych. Cena 800 zł. Ze szczegółowym programem można się zapoznać w zakrystii. Informacji udziela oraz na pielgrzymkę zapisuje ks. Damian.

 

  1. Konferencje przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się w sobotę 10 marca i będą się odbywały od godziny 15:00 do 17:00 w domu parafialnym w soboty i niedziele do niedzieli 18 marca włącznie:

sobota, 10.03.2018

niedziela, 11.03.2018

sobota, 17.03.2018

niedziela, 18.03.2018

Można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. Biblioteka Parafialna w tym miesiącu będzie czynna w następujące dwa poniedziałki: 12 lutego i 26 lutego.