Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

 

 1. W maju, począwszy od wtorku, codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 będą odprawiane nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchać rozważań pod tytułem „Prowadzeni przez Ducha Świętego”, związanych z rokiem duszpasterskim przeżywanym pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”.

 

 1. Msze święte we wtorek 1 maja będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00.

 

 1. W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane według planu niedzielnego.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 4 maja jest następujący:

 

 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 17:30 – Nabożeństwo majowe
 • 18:00 – Msza święta
 • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00, prowadzona przez młodzież w duchu lednickim.

 

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy świętej porannej odbędą się comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

 

 1. Młodzież wyjeżdżająca na Rekolekcje oazowe w terminie od 12 do 27 lipca do Zasadnego proszona jest o oddanie wypełnionej karty uczestnika księdzu proboszczowi do połowy maja.

 

 1. W tym roku minie 20 lat od śmierci pierwszego proboszcza naszej Parafii ks. Leszka Tokarskiego. W związku z tym chcielibyśmy wydać wspomnienia o jego osobie w czasopiśmie „Nasza Parafia”, poświęcając osobie ks. Leszka Tokarskiego jeden numer naszego parafialnego periodyku lub przynajmniej obszerniejszy artykuł. W związku z tym prosimy osoby, które chciałyby wspomnieć postać ks. Tokarskiego o kontakt w księdzem proboszczem. Chodzi o napisanie wspomnienia lub świadectwa, albo przynajmniej udzielenie wywiadu na temat osoby księdza Leszka Tokarskiego.