Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek z okazji 13-go dnia sierpnia o godzinie 18:45 odbędzie się w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. W ramach Nabożeństwa będziemy odmawiać różaniec oraz pójdziemy w procesji ze świecami za Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec z osłonami.

 

 1. W najbliższy wtorek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. prałat Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej. Zapraszamy na Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.

 

Według prawa kościelnego w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny. Warunki, pod którymi można zyskać odpust zupełny, to:

 • spowiedź sakramentalna
 • Komunia eucharystyczna
 • Modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Papież w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo)
 • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

 

 1. Kancelaria parafialna w dniu Odpustu 14 sierpnia będzie nieczynna.

 

 1. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według planu niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół.

 

 1. W ostatnim tygodniu wakacji, od poniedziałku 27 sierpnia do piątku 31 sierpnia w godzinach od 12:00 do 15:00 w Domu Parafialnym, odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży na pożegnanie wakacji. Chętnych zapisujemy w zakrystii.

 

 1. W sobotę 1 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Obór. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie po Mszy świętej.

 

 1. W ubiegłą środę 8 sierpnia rozpoczęliśmy prace przy restauracji murów zewnętrznych kościoła przy zakrystii: oczyszczanie cegły, uzupełnianie ubytków, zabezpieczanie cegły oraz oczyszczanie i uzupełnianie fug. Cegła użyta do budowy naszego kościoła nie jest, niestety, cegłą elewacyjną. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, czyli w okresie budowy murów kościoła, były one wznoszone z dostępnych wtedy materiałów. Poza tym w okresie budowy mury nie zawsze były zabezpieczane na zimę. Stąd konieczność ich oczyszczenia i zabezpieczenia. Rozpoczęte prace potrwają kilka lat. W tym miejscu pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy utrzymują nasz kościół i parafię, a zwłaszcza składającym ofiary na tacę, bo prawie wyłącznie z tych ofiar utrzymujemy naszą świątynię, dom parafialny i otoczenie oraz prowadzimy wszelkie prace remontowe i inwestycyjne.