Ogłoszenia duszpasterskie 2.09.2018

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro w poniedziałek 3 września o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Prosimy dorosłych, aby zachęcili dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku nauki.

 

 1. W związku z Mszą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego kancelaria w dniu jutrzejszym będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna.

 

 1. Spotkanie wszystkich katechizujących w naszej Parafii odbędzie się jutro w poniedziałek 3 września o godzinie 10:00.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek 3 września o godzinie 18:45.

 

 1. Biblioteka parafialna będzie czynna jutro w poniedziałek w godzinach od 15:00 do 17:00.

 

 1. W najbliższy wtorek 4 września o godzinie 18:45 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie modlitewno-formacyjne członków Wspólnoty „Emmanuel”.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Plan Pierwszego Piątku Miesiąca 7 września jest następujący:
 • 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od 15:30  Spowiedź dzieci
 • 16:30  Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00  Msza święta. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 20:00  Zakończenie Adoracji

 

 1. Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00.

 

 1. Jak każdego roku, w dniu 7 września po Mszy świętej o godzinie 6:30 wyruszy z klasztoru franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Skępego. Zapisy pielgrzymów w zakrystii kościoła franciszkanów.

 

 1. W sobotę 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej Parafii.

 

 1. W sobotę 8 września o godzinie 11:00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie dzieci i młodzieży oazowej, zwłaszcza uczestników lipcowej oazy w Zasadnem.

 

 1. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

 

 1. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą w piątek 14 września o godzinie 18:00. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla dzieci i rodziców. Natomiast poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 7 października na Mszy świętej o godzinie 11:30.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych, odbędzie się w piątek 21 września o godzinie 16:30 w kościele.

 

 1. Wydaliśmy nowy, pięćdziesiąty drugi numer czasopisma “Nasza Parafia”, zawierający wspomnienia i świadectwa o ks. Leszku Tokarskim z okazji dwudziestej rocznicy jego śmierci. Serdeczne podziękowanie składamy panom: Jackowi Dąbkowi i Piotrowi Rybińskiemu oraz Wydawnictwu “Expol” za nieodpłatne wydanie naszego parafialnego czasopisma. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na prace przy naszym kościele, zwłaszcza na rozpoczętą renowację zewnętrznych murów ceglanych świątyni. Cena 3 zł. Właścicielom oraz firmie “Expol” składamy serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”.

 

 1. Trwa głosowanie na Budżet Obywatelski miasta Włocławek. Zachęcamy do głosowania na zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej nr 20. Głosować można elektronicznie lub na kartkach, które znajdują się na stoliku pod chórem. Można je wypełnić i oddać koordynatorowi projektu – Arkadiuszowi Piaseckiemu. Głosowanie trwa do 7 września.