Ogłoszenia duszpasterskie 9.09.2018

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 9 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

 

1a. We wtorek 11 września kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna.

 

  1. W czwartek z okazji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:
  • 18:00   Msza święta
  • 18:40   Różaniec, po którym wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.  Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

 

  1. Z inicjatywy wiernych z niektórych wspólnot modlitewnych od 2015 roku w niektórych parafiach Włocławka co miesiąc są sprawowane Msze święte za nasze miasto; kilka razy były one sprawowane również w naszej Parafii. Na prośbę organizatorów w najbliższą sobotę 15 września Msza święta w intencji naszego miasta Włocławka będzie sprawowana w naszym kościele. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę za miasto, w którym żyjemy, zapraszamy w sobotę 15 września na Eucharystię o godzinie 18:00, a po niej na Adorację Eucharystyczną.

 

  1. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą w piątek 14 września o godzinie 18:00. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla dzieci i rodziców. Natomiast poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 7 października na Mszy świętej o godzinie 11:30.

 

  1. Wraz z początkiem września rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że według zarządzenia Biskupa Włocławskiego przygotowanie do bierzmowania trwa przez trzy lata, czyli począwszy od klasy szóstej. Wszyscy, którzy pragną przyjąć ten sakrament powinni się zgłosić na początku klasy szóstej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zgłaszają się u swoich katechetów w szkole, natomiast wszyscy nasi parafianie uczęszczający do innych szkół podstawowych, zgłaszają się w naszej parafii w zakrystii po Mszy świętej. Zachęcamy, aby zgłosili się również ci, którzy w swoim czasie nie przystąpili do tego sakramentu.

 

  1. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych, odbędzie się w piątek 21 września o godzinie 16:30 w kościele.

 

  1. W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”, na które wybieramy się z grupą młodych z naszej Parafii. Młodzież, która zechciałaby wziąć udział w tym duchowym wydarzeniu, proszona jest o zgłoszenie się do ks. Damiana.

 

  1. Wydaliśmy nowy, pięćdziesiąty drugi numer czasopisma “Nasza Parafia”, zawierający wspomnienia i świadectwa o ks. Leszku Tokarskim z okazji dwudziestej rocznicy jego śmierci. Serdeczne podziękowanie składamy panom: Jackowi Dąbkowi i Piotrowi Rybińskiemu oraz Wydawnictwu “Expol” za nieodpłatne wydanie naszego parafialnego czasopisma. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na prace przy naszym kościele, zwłaszcza na rozpoczętą renowację zewnętrznych murów ceglanych świątyni. Cena 3 zł. Właścicielom oraz firmie “Expol” składamy serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”. Nowy numer czasopisma „Nasza Parafia” jest dostępny w zakrystii.