Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2018

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych, odbędzie się w piątek 21 września o godzinie 16:30 w kościele.

 

  1. Wyjazd Scholi „Venite adoremus” do Łodzi na prowadzone przez zespół „Mocni w Duchu” Warsztaty Muzyczne nastąpi w sobotę 22 września o godzinie 7:15.

 

  1. W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”, na które wybieramy się z grupą młodych z naszej Parafii. Młodzież, która zechciałaby wziąć udział w tym duchowym wydarzeniu, proszona jest o zgłoszenie się do ks. Damiana.

 

  1. Sobota 6 października to dzień skupienia i wspólnoty w Świnicach Warckich dla członków Żywego Różańca. Chętnych na pielgrzymkę do Świnic Warckich w dniu 6 października zapisuje w zakrystii ks. Mariusz Wielgocki.

 

  1. W niedzielę 14 października br. w Arenie Toruń odbędzie się koncert Nieszpory Ludźmierskie – Św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Jacka Rafała Delekty z towarzyszeniem Chóru Opery Nova w Bydgoszczy. Na scenie wystąpią także Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jakub Badach, Jacek Wójcicki i Marek Bałata. Wstęp bezpłatny.

 

  1. Jak co roku zapraszamy chłopców i dorosłych mężczyzn, którzy pragnęliby dołączyć do wspólnoty ministrantów naszej Parafii i pełnić zaszczytną służbę przy ołtarzu, do zapisywania się u ks. Damiana.