Ogłoszenia duszpasterskie

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 roku

 

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski (od 2001 roku), którego hasło brzmi: „Promieniowanie ojcostwa”. Modlimy się w intencji Ojca świętego Franciszka oraz pogłębiamy znajomość papieskiego nauczania. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórki pieniędzy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli fundacji pomagającej zdolnej młodzieży z wiosek i małych miasteczek, która znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

 

  1. Dzień 14 października jest dniem modlitw za nauczycieli i wychowawców. Stąd dzisiaj na różańcu będziemy polecać Bogu naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz ich trudną, ale jakże piękną i ważną pracę.

 

  1. Dnia 18 października o godzinie 17:30 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej odbędą się obchody 34. Rocznicy Męczeńskiej śmierci bł. Księdza Jerzego Popiełuszki z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wejście na plac kościelny otwarte będzie w godzinach od 14:00 do 16:15. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem.

 

  1. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30
  • dzieci i młodzież: od poniedziałku do piątku o godzinie 16:45.

 

  1. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.