Ogłoszenia duszpasterskie 9.12.2018

2 NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018 roku

 

 

 

 1. Dzisiaj, tradycyjnie w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek, które są przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

 1. Dzisiaj też rozpoczynamy adwentową akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przez tydzień do przyszłej niedzieli będziemy zbierać trwałe produkty żywnościowe do wystawionych pod chórem koszów.

 

 1. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek 11 grudnia będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w piątek 21 grudnia i w sobotę 22 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

 1. W środę 21 listopada zamontowaliśmy w kościele przy dwóch przednich konfesjonałach dębowe półki, które mają służyć do umieszczenia pomocy modlitewnych.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” pewnej rodzinie za przekazany wczoraj dar dla naszej Parafii w postaci obrusu, którym jest nakryty ołtarz. Obrus z akcentami fioletu będzie służył za nakrycie ołtarza w okresie Adwentu i Wielkiego Postu.

 

 1. Wydaliśmy nowy, pięćdziesiąty trzeci numer czasopisma “Nasza Parafia”, przygotowujący nas do Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła. W numerze znajdziemy plan Nawiedzenia, a także artykuły o św. Michale Archaniele oraz szkaplerzu św. Michała Archanioła. Serdeczne podziękowanie składamy panom: Jackowi Dąbkowi i Piotrowi Rybińskiemu oraz Wydawnictwu “Expol” za nieodpłatne wydanie naszego parafialnego czasopisma. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na prace przy naszym kościele. Cena 3 zł. Właścicielom oraz firmie “Expol” składamy serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”.

 

 1. Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano w ramach rekolekcji adwentowych. Przeżyjemy je w piątek, sobotę i niedzielę: 14, 15 i 16 grudnia. Plan Nawiedzenia jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i podany na stronie internetowej Parafii. Do spowiedzi świętej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 14 i 15 grudnia na pół godziny przed Mszami świętymi. Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 będą spowiadać tylko księża z naszej Parafii. Nawiedzenie poprowadzi i rekolekcje wygłosi ks. Sylwester Szwajca, michalita.

 

 1. Od ubiegłej środy 5 grudnia do czwartku 13 grudnia włącznie codziennie o godzinie 17:45 odprawiamy w kościele Nowennę do św. Michała Archanioła. W środę rozpoczniemy Nowennę o godzinie 17:30.

 

 1. Plan Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii przedstawia się następująco:

 

Piątek 14 grudnia 2018

 

9.30 – Nabożeństwo oczekiwania

10.00 – Powitanie i Msza święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła

16.30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem

 

Sobota 15 grudnia 2018

 

7.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich

10.00 – Msza święta dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła

16.30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18.00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła oraz modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia

 

Niedziela 16 grudnia 2018

 

7.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

8.30 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

10.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

11.30 – Msza święta z błogosławieństwem dzieci

13.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła)

18.00 – Msza święta Pożegnania z Aktem Zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi