Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018

3 NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018 roku

 

 1. Wczoraj i przedwczoraj, czyli w piątek i sobotę przeżywaliśmy dni spowiedzi w ramach rekolekcji adwentowych oraz Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła.

 

 1. Dzisiaj kończymy przedświąteczną akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii, która jest naszą 51. parafialną akcją charytatywną (od 2001 roku). Za okazaną wrażliwość wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne “Bóg zapłać!”.

 

 1. W tym tygodniu na Roraty zapraszamy we wtorek i w piątek o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami we wtorek i w piątek na godzinę 18:00.

 

 1. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek 18 grudnia będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna.

 

 1. W piątek 21 grudnia o godzinie 10:00 w kościele będą wystawione jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 dla uczniów tejże Szkoły.

 

 1. W piątek 21 grudnia o godzinie 18:40 (czyli po Mszy świętej wieczornej) odbędzie się w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które zostaną ochrzczone w Boże Narodzenie.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w piątek 21 grudnia i w sobotę 22 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Uroczystość wigilijna ministrantów, dzieci i młodzieży oazowej oraz Scholi „Venite adoremus” odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godzinie 15:00 w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym.

 

 1. W przyszłą niedzielę 23 grudnia o godzinie 16:00 przy placu zabaw między blokami Fredry 6 i 8 odbędzie się „Anielskie spotkanie przy rozświetlonej choince”. W programie opłatek (przynieś i podziel się z nami), wspólne kolędowanie, konkurs dla dzieci na najpiękniejszą kolędę, ubieranie choinki, gry i zabawy dla dzieci, zdjęcia ze świętym Mikołajem, ciepły poczęstunek. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i parafian.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

 1. Biblioteka parafialna będzie czynna jeszcze w jutrzejszy poniedziałek wyjątkowo od godziny 8:00 do 9:00, a po Bożym Narodzeniu będzie nieczynna aż do zakończenia okresu kolędowego.

 

 1. Można jeszcze nabyć pięćdziesiąty trzeci numer czasopisma “Nasza Parafia”, którego tematem głównym jest Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła.