Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lutego 2019 roku

 

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 1 marca jest następujący:
 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00 – Msza święta
 • 18:45 – Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

 

 1. Firma Green Office Ecologic, od kilku lat zajmująca się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zwróciła się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki elektroodpadów. Z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu firma uzyskuje środki finansowe, dzięki którym wpiera projekty misyjne, a tym roku szpital w Wybrzeżu Kości Słoniowej i placówkę Sióstr Pallotynek w Kamerunie. W związku z tym zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym przy garażach w oznaczonym miejscu od jutrzejszego poniedziałku 25 lutego przez półtora tygodnia do wtorku 5 marca włącznie. Po tym terminie sprzęt zostanie jednorazowo zabrany.

 

 1. Rodziców i dzieci klas trzecich zapraszamy w sobotę 2 marca o godzinie 16:00 do Domu Parafialnego na pobranie wymiarów dzieci w celu uszycia strojów do Pierwszej Komunii świętej.

 

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2019/2020 do:
 • Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 2A
 • Klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej.

Drzwi otwarte będą miały miejsce 28 lutego. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze Szkołą.