Ogłoszenia duszpasterskie 3.03.2019

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 marca 2019 roku

 

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o szczególną modlitwę w tym tygodniu za uzależnionych od alkoholu, pomagających im wyjść z nałogu, za abstynentów, a także uratowanie młodego pokolenia od alkoholizmu.

 

 1. Ogłaszana przed tygodniem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego potrwa do najbliższego wtorku włącznie. Z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu Firma Green Office Ecologic uzyskuje środki finansowe, dzięki którym wpiera projekty misyjne, a tym roku szpital w Wybrzeżu Kości Słoniowej i placówkę Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Elektroodpady można dostarczyć na plac kościelny jeszcze jutro w poniedziałek 4 marca oraz we wtorek 5 marca. Po tym terminie sprzęt zostanie jednorazowo zabrany. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ma miejsce przy garażach.

 

 1. W najbliższy wtorek 5 marca kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna.

 

 1. Za trzy dni przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty i umartwienia. W Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, czyli ograniczenie ilościowe pokarmów (por. kan. 1251). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post – wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Prawo kościelne zaznacza jednak, iż rodzice powinni zatroszczyć się o to, ażeby również dzieci, które nie są jeszcze obowiązane według prawa do postu i wstrzemięźliwości, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty (por. kan. 1252). Tak więc w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

 1. Msze święte w Środę Popielcową będą odprawiane w naszym kościele o godzinie 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Kancelaria w Środę Popielcową będzie nieczynna.

 

 1. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który trwa do końca okresu wielkanocnego.

 

 1. W czwartek 6 marca o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie na Drogę krzyżową wszystkich razem: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2019/2020 do:
 • Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 2A
 • Klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej.

Drzwi otwarte będą miały miejsce 28 lutego. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze Szkołą.