Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 maja 2020 roku

1. Od dzisiejszego dnia przywracamy poprzedni plan Mszy świętych w niedziele. Tak więc już w dzisiejszą niedzielę 24 maja Msze święte są w naszym kościele sprawowane w godzinach: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30, 13:00 i 18:00. W ten sposób chcemy uzyskać możliwość uczestniczenia w Eucharystii dla większej liczby Parafian.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego. Dni rozpoczynającego się tygodnia są czasem szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

3. Jutro w poniedziałek 25 maja Kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu. Rano będzie nieczynna.

4. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich w sprawie terminu i przygotowania do Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w najbliższą środę 27 maja o godzinie 16:00 w kościele.

5. W sobotę 30 maja po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozważania poprowadzi ks. Damian z młodzieżą, a śpiew – Diakonia Muzyczna Dorosłych. 

6. W maju codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 celebrujemy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7. Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), w naszym kościele od poniedziałku 18 maja została umieszczona wystawa przygotowana przez Centrum Myśli Jan Pawła II. Jej celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Wystawa pod tytułem „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera widza w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jan Pawła II. Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II. Dziękujemy księdzu Damianowi za jej zorganizowanie. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą przez najbliższe dwa miesiące.