Ogłoszenia duszpasterskie 7.06.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7 czerwca 2020 roku

1. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 10:00 w katedrze Biskup Włocławski Wiesław Mering sprawuje Mszę świętą z racji święta województwa. Zachęcamy do uczestnictwa. 

2. Jutro w poniedziałek 8 czerwca o godzinie 18:00 ks. Jakub oraz jego koledzy z roku będą sprawować w naszym kościele Mszę świętą dziękczynną z okazji 6. rocznicy święceń kapłańskich.

3. W najbliższy czwartek 11 czerwca  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w następujących godzinach: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30 i 18:00. W Boże Ciało nie będzie więc u nas Mszy świętej o godzinie 13:00. Obowiązujący na terenie naszego kraju stan epidemii ma wpływ na organizację i przebieg uroczystości kościelnych. W tym roku nie możemy przejść z procesją z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta. Uwzględniając ogłoszony przez władze państwowe w dniu 27 maja br. kolejny etap znoszenia ograniczeń dotyczących kultu religijnego i decyzje, zgodnie z którymi w zgromadzeniach poza świątynią może uczestniczyć do 150 osób, a także zgodnie z zarządzeniem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszej Parafii będzie miała następujący przebieg:

  • na zakończenie Mszy świętej o godzinie 11:30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele, odprawimy krótkie nabożeństwo adoracyjne, po którym wyruszy procesja eucharystyczna;
  • procesja odbędzie się wokół świątyni parafialnej, okrążając ją trzykrotnie;
  • zbudowany zostanie jeden ołtarz przy prawych drzwiach kościoła, czyli w tradycyjnym miejscu czwartego ołtarza;
  • przy tymże ołtarzu zatrzymamy się cztery razy: zaraz przy wyjściu z kościoła, a następnie po każdym kolejnym okrążeniu świątyni, odczytując kolejno cztery Ewangelie przewidziane na procesję Bożego Ciała;
  • po odczytaniu czwartej Ewangelii kapłan przy ołtarzu udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

4. Prosimy bardzo chętnych do udziału w przygotowaniu ołtarza na Boże Ciało. Początek przygotowania ołtarza o godzinie 8:00.

5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarza na Boże Ciało. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy wszystkim ofiarodawcom.

6. Trwa przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej. Zgodnie z wolą większości rodziców w sobotę 20 czerwca o godzinie 11:30 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej dzieci klas: III a, III b, natomiast w sobotę 27 czerwca – dzieci klas: III c, III d. Rodzice i dzieci otrzymali rozkład spotkań przygotowawczych.

7. Komunia święta rocznicowa uczniów klas czwartych (a, b, c) odbędzie się w niedzielę 28 czerwca na Mszy świętej o godzinie 11:30. W związku z tym dzieci klas czwartych zapraszamy na przygotowanie, które będzie miało następujący przebieg:

  • poniedziałek, 15.06.2020 godz. 16:00 – śpiew, katecheza, funkcje
  • poniedziałek, 22.06.2020 godz. 16:00 – śpiew, katecheza, funkcje
  • poniedziałek, 22.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV a
  • wtorek, 23.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV b
  • środa, 24.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV c

8. Informujemy naszych Parafian, że od poniedziałku 1 czerwca funkcjonuje monitoring naszego kościoła wewnątrz i na zewnątrz.