Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020

12 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

21 czerwca 2020 roku

1. Wczoraj w sobotę 20 czerwca o godzinie 11:30 przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej dzieci klas: III a, III b, natomiast w sobotę 27 czerwca – przystąpią dzieci klas: III c, III d.

2. Dzieci klasy III a i III b, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na tradycyjny “Biały Tydzień” od dzisiejszej niedzieli do czwartku włącznie: dzisiaj o godzinie 11:30, a od poniedziałku – o godzinie 18:00.

  • niedziela – Eucharystia niedzielna
  • poniedziałek – po Mszy świętej: zdjęcia
  • wtorek – poświęcenie i rozdanie obrazków pamiątkowych
  • środa –  poświęcenie pamiątek (medalików, krzyżyków, Biblii)
  • czwartek – omówienie “9 Pierwszych Piątków Miesiąca”

3. Komunia święta rocznicowa uczniów klas czwartych (a, b, c) odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 czerwca na Mszy świętej o godzinie 11:30. W związku z tym dzieci klas czwartych zapraszamy na przygotowanie:

  • poniedziałek, 22.06.2020 godz. 16:00 – śpiew, katecheza, funkcje
  • poniedziałek, 22.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV a
  • wtorek, 23.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV b
  • środa, 24.06.2020 godz. 17:00 – spowiedź kl. IV c

4. Firma Green Office Ecologic, od kilku lat zajmująca się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zwróciła się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki elektroodpadów. Z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu firma uzyskuje środki finansowe, dzięki którym wpiera projekty misyjne. W związku z tym zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym przy garażach w oznaczonym miejscu przez trzy dni: od jutrzejszego poniedziałku 22 czerwca do najbliższej środy 24 czerwca włącznie. Po tym terminie sprzęt zostanie jednorazowo zabrany.

5. W najbliższy piątek 26 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna z powodu Pierwszej spowiedzi dzieci klas: III c i III d.

6. Jak nam wiadomo, bierzmowanie w naszej Parafii, które było zaplanowane na 14 maja b.r., zostało odwołane z powodu rządowego zakazu zgromadzeń oraz ograniczeń liczby osób podczas nabożeństw w kościołach. Obecnie z uwagi na złagodzenie obostrzeń związanych ze stanem epidemii koronawirusa, a także biorąc pod uwagę pytania niektórych uczniów i ich rodziców o możliwość udzielenia bierzmowania, ustaliliśmy nowy termin tegoż sakramentu, którym jest dzień naszego odpustu parafialnego 14 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 18:00. Kandydaci do bierzmowania, szczególnie ośmioklasiści, którzy chcą przystąpić w tym terminie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, wezmą udział w przygotowaniu, które z konieczności odbędzie się w końcu czerwca, lipcu i sierpniu. Osoby, które chcą się przygotować i przystąpić do sakramentu bierzmowania dnia 14 sierpnia zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godzinie 16:00 w kościele. Obecność jest obowiązkowa.