Ogłoszenia duszpasterskie 5.07.2020

14 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

5 lipca 2020 roku

1. Począwszy od dzisiejszej niedzieli do niedzieli 9 sierpnia włącznie, młodzież przygotowująca się do bierzmowania, spotyka się w niedziele o godzinie 11:10 w kościele na krótkich katechezach formacyjnych. Bierzmowanie odbędzie się w naszym kościele w dniu odpustu dnia 14 sierpnia o godzinie 18:00.

2. W najbliższy piątek 10 lipca odbędzie się w naszej Parafii spotkanie formacyjno-modlitewne młodzieży „Światło dla młodych”, organizowane przez wspólnoty młodzieżowe „Amen” i „Pneuma”. Program tego dnia jest następujący:

  • 9:00 – 17:00:   warsztaty ulicznej ewangelizacji (prowadzone przez Dorotę Życzkowską ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Elbląga);
  • 17:00 – 18:30:   wyjście dwójkami na ulice i głoszenie Dobrej Nowiny oraz zapraszanie na uwielbienie;  
  • 19:00 – 21:00:    wystawienie Najświętszego Sakramentu, uwielbienie.

Serdecznie zapraszamy naszą młodzież do uczestnictwa w spotkaniu „Światło dla młodych”. Część pierwsza, warsztatowa, odbędzie się w Sali św. Józefa.   

3. Trwają wakacje. Choć w tym roku wyjazdów będzie zdecydowanie mniej, to jednak niektórzy na wakacje się wybierają. Prosimy, aby rodzice wysyłający swoje dzieci na różne formy wypoczynku wakacyjnego lub też w odwiedziny do rodziny, przypominali dzieciom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Zwiedzając kościoły lub wstępując do nich na modlitwę pamiętajmy o stroju godnym świętych miejsc. Tradycyjnie uznaje się za takowe długie spodnie u panów i nakryte ramiona u pań i panów. Stroje sportowe nie są właściwe w świątyni.

4. Biblioteka parafialna jest czynna na indywidualne życzenie po skontaktowaniu się z księdzem proboszczem.