Ogłoszenia duszpasterskie 2.08.2020

18 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

2 sierpnia 2020 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli” pod następującymi  warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ”Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

2. W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00.

3. W Pierwszy Piątek Miesiąca 7 sierpnia odbędzie się tradycyjna Adoracja Najświętszego Sakramentu:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta
  • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

4. W przyszłą niedzielę 9 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się w naszym kościele Galowy Koncert „Szumią Jodły Na Gór Szczycie” z okazji 100. rocznicy urodzin oraz ustanowienia przez Sejm i Senat roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Wystąpią znani artyści  operowi: Małgorzata Kulińska, Bogusław Pikała, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz oraz prowadzący koncert Kazimierz Kowalski. Koncert trwa około 1 godzinę 10 minut.

5. Za niecałe dwa tygodnie w piątek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Msze święte w dniu odpustu odprawimy o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki, który też udzieli bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.

6. Młodzież pragnąca przystąpić do bierzmowania weźmie udział w ostatnich przygotowaniach:

  • Spotkaniach formacyjnych 15-minutowych w niedziele przed Mszą świętą w tylnym amfiteatrze:

– 2 sierpnia godz. 11:10

– 9 sierpnia godz. 11:10

  • Spotkaniach formacyjnych trwających około 1 godzinę:

– czwartek, 6 sierpnia godz. 16:00

– poniedziałek, 10 sierpnia godz. 16:00

– czwartek, 13 sierpnia godz. 16:00

  • Spowiedź przed bierzmowaniem:

– środa, 12 sierpnia

7. Zwrócono się do nas o możliwość zbiórki pieniędzy przed kościołem na rzecz chorego na guza mózgu 10-letniego Kacpra z Zazamcza. Pieniądze mają być przeznaczone na operację w USA. Po Mszy świętej przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na ten cel.