Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020

24 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

13 września 2020 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 13 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

2. Dzisiaj też oazowicze rejonu włocławskiego spotkają się w naszym kościele na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w wersji skróconej. Rozpoczęcie o godzinie 16:00 w kościele.

3. W dzisiejszą niedzielę z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:

  • 18:00   Msza święta
  • 18:45   Różaniec, po którym wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.  Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

4. Dzisiaj też po każdej Mszy świętej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Ziemię Świętą, przeniesiona przez papieża Franciszka z Wielkiego Piątku. „Bóg zapłać!” za każdą ofiarę.

5. Lektorów, którzy czytają słowo Boże w liturgii oraz osoby, które chciałyby się do tej posługi przygotować, zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą środę 16 września po Mszy świętej o godzinie 18:00. Spotkanie w Sali św. Józefa poprowadzi ks. Mariusz.

6. W piątek 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Wieczorem tego dnia po Mszy świętej o godzinie 18:00 rozpocznie się w naszym kościele całodobowa Adoracja Eucharystyczna w intencji dzieci i młodzieży. Będzie ona trwała przez całą noc i znaczną część następnego dnia, a zakończy się w sobotę 19 września Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. Niektóre grupy i wspólnoty zadeklarowały już konkretne godziny Adoracji:

  • 24:00 – 01:00    Adoracja prowadzona przez Wspólnotę „Emmanuel”
  • 06:00 – 07:00    Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
  • 08:00 – 09:00    Modlitwa różańcowa członków „Żywego Różańca”
  • 12:30 – 13:30    Adoracja prowadzona przez Scholę „Venite adoremus”
  • 15:00 – 15:30    Koronka do Bożego Miłosierdzia   

W zakrystii znajduje się grafik Adoracji. Wszystkich pragnących włączyć się w Adorację w intencji dzieci i młodzieży prosimy o zgłoszenie chęci modlitwy w konkretnych godzinach. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu wiara o kondycja duchowa młodego pokolenia.    

7. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 26 września o godzinie 16:00.

8. Za niecałe trzy tygodnie odbędzie się w naszej Parafii trzydniowy Kurs dla młodzieży „Zapalniczka”, który poprowadzi ks. Rafał Krauze, marianin, wraz z ekipą ewangelizacyjną. Kurs rozpocznie się w piątek 2 października Mszą świętą o godzinie 18:00, a zakończy w niedzielę 4 października około południa. Uczestnikami kursu może być młodzież od ósmej klasy szkoły podstawowej.  O kursie „Zapalniczka” możemy dowiedzieć się więcej z artykułu pod tytułem „Rozpalają serca”, zamieszczonym w tygodniku „Idziemy” z dnia 30.08.2020 r., a dokładniej: we wkładce diecezjalnej „Ład Boży”.