Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020

26 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

27 września 2020 roku

1. W najbliższy wtorek 29 września przypada Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pragniemy zaprosić w tym dniu na Mszę świętą o godzinie 18:00, podczas której poświęcimy Figurę św. Michała Archanioła. Na zakończenie Mszy świętej odmówimy też modlitwy do św. Michała Archanioła. Podczas Eucharystii będziemy Panu Bogu polecać intencje przez wstawiennictwo Świętych Archaniołów, które będzie można złożyć przed Nabożeństwem w koszyku przy Figurze świętego Michała.       

2. W czwartek rozpoczyna się październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dorosłych zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30, natomiast dzieci trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16:45. W pierwszy piątek miesiąca 2 października dzieci odmówią różaniec wyjątkowo o godzinie 16:00.

3. W tym tygodniu 2 października przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Plan tego dnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
  • 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja
  • 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:00  – Różaniec dzieci i młodzieży
  • 16:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:30  – Nabożeństwo różańcowe
  • 18:00  – Msza święta
  • Po Mszy wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu 
  • 20:00  – Zakończenie Adoracji

Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko przed południem od godz. 8:00 do 9:00.

4. W najbliższy piątek rozpocznie się w naszej Parafii trzydniowy Kurs dla młodzieży „Zapalniczka”, który poprowadzi ks. Rafał Krauze, marianin, wraz z 14-osobową ekipą ewangelizacyjną. Kurs rozpocznie się w piątek 2 października Mszą świętą o godzinie 17:00, a zakończy w niedzielę 4 października około godziny 14:00. Uczestnikami kursu będzie młodzież od ósmej klasy szkoły podstawowej. Zgłosiło się i zarejestrowało ponad 70 młodych, głównie z naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzących oraz uczestników kursu, którego celem jest rozpalenie wiary w młodych ludziach.