Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

28 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

11 października 2020 roku

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski (od 2001 roku) pod hasłem „Totus tuus”. Modlimy się w intencji Ojca świętego oraz pogłębiamy znajomość papieskiego nauczania. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórki pieniędzy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli fundacji pomagającej zdolnej młodzieży z wiosek i małych miasteczek, która znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

2. Wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu nastąpi jutro w poniedziałek o godzinie 14:00 z placu kościelnego.

3. We wtorek 13 października odbędzie się w naszym kościele ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:

  • 17:30   Różaniec przed Najświętszym Sakramentem
  • 18:00   Msza święta

Po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy na procesję świece z osłonami.

4. Dzień 14 października jest dniem modlitw za nauczycieli i wychowawców. Stąd w środę na  różańcu będziemy polecać Bogu naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz ich trudną, ale jakże piękną i ważną pracę.

5. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 17 października:

  • 16:00 – klasy: III a, b, c
  • 16:30 – klasy: III d, e

6. W niedzielę 18 października br. o godz. 10:00 w kościele św. Jana we Włocławku zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich żyjących i zmarłych Lekarzy, Członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej, na którą serdecznie zapraszają wszystkie Koleżanki i Kolegów Delegaci na Zjazd Okręgowy Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej byłego województwa włocławskiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną  prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 października, będziemy gościć w naszej Parafii panią Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem spotkań ze Świętym Janem Pawłem II podczas Pierwszej Oazy w Rzymie. Będzie możliwość nabycia napisanej na bazie wspomnień książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją. Za wydaniem tych dokumentalnych wspomnień opowiedział się, między innymi, znany rekolekcjonista, autor wielu książek, benedyktyn – ojciec Leon Knabit z Tyńca.

8. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30
  • dzieci i młodzież: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16:45.

9. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.

10. W ubiegły poniedziałek 5 października rozpoczęliśmy zakładanie nowego pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Od kilku lat blacha na budynku była nieszczelna, dach przeciekał w wielu miejscach, a próby jego uszczelnienia były nieskuteczne.

11. Biskup Włocławski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Włocławskiej do dołączenia do projektu “Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku