Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

29 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

18 października 2020 roku

1. Za tydzień, w niedzielę 25 października, pod koniec każdej Eucharystii pani Joanna Jurkiewicz podzieli się świadectwem dotyczącym osobistych spotkań ze Świętym Janem Pawłem II w sierpniu 1979 roku, kiedy to Ojciec Święty zainicjował zorganizowanie dla polskiej młodzieży Rekolekcji Oazowych III-go stopnia w Rzymie i sam, w miarę możliwości, aktywnie w nich uczestniczył.  Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia książki opowiadającej o tamtych wydarzeniach „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją i rozmowy z autorką.

2. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30
  • dzieci i młodzież: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16:45.

3. W ubiegły czwartek rząd zdecydował, że od soboty 17 października obowiązują nowe zasady podczas uroczystości religijnych. W strefie żółtej w czasie sprawowanych liturgii może przebywać w kościele maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe, natomiast w strefie czerwonej – 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W strefie żółtej w zgromadzeniach publicznych (także tych religijnych, na przykład na cmentarzach) może uczestniczyć maksymalnie 25 osób, a w strefie czerwonej w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Zgodnie z ogłoszoną przez rząd listą do strefy czerwonej, czyli do obszaru z największymi restrykcjami, od soboty 17 października należy między innymi powiat włocławski i miasto Włocławek. W związku z powyższymi zarządzeniami prosimy uczestników liturgii w naszym kościele o zachowanie odpowiednich odległości jednej osoby od drugiej.

4. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.

5. Za tydzień przypadnie ostatnia niedziela października. Pamiętajmy zatem o przesunięciu czasu o godzinę wstecz.