Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

1 NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020 roku

1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. W Adwencie będziemy odprawiali Mszę świętą roratnią o Najświętszej Maryi Pannie dwa razy w tygodniu: w środę o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 7:00.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W piątek 4 grudnia odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem;
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja;
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży;
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży;
  • 18:00 – Msza święta. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 20:00.

Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko przed południem od godz. 8:00 do 9:00.

3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

4. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

5. Apel o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego.

6. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszym kościele w piątek, sobotę i niedzielę 11, 12 i 13 grudnia. W piątek i sobotę 11 i 12 grudnia będą sprawowane trzy Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Z uwagi na trwający stan epidemii rekolekcje zostaną wygłoszone przez księży z naszej Parafii. W planie rekolekcji podane są informacje, który kapłan sprawuje Mszę świętą i głosi naukę. Do spowiedzi rekolekcyjnej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 11 i 12 grudnia na pół godziny przed Mszą świętą. Księży spowiedników spoza Parafii nie będzie. Będą spowiadać tylko księża z naszej Parafii. Pamiętajmy o obowiązujących aktualnie przepisach sanitarnych. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

W KOŚCIELE ŚW. MAKSYMILIANA WE WŁOCŁAWKU

11-13 grudnia 2020 roku

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi) jest w piątek i sobotę na pół godziny przed Mszą świętą. Spowiadają tylko księża z naszej Parafii.

PIĄTEK – 11 grudnia 2020 roku

  7:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Damian)

10:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Proboszcz)

18:00 –  Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Jakub)

SOBOTA – 12 grudnia 2020 roku

  7:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Mariusz)

10:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Jakub)

18:00 –  Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Damian)

NIEDZIELA – 13 grudnia 2020 roku

  7:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Damian)

  8:30  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Proboszcz)

10:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Damian)

11:30  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Mariusz)

13:00  – Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Proboszcz)

18:00 –  Msza święta z nauką rekolekcyjną (ks. Jakub)