Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

4 NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020 roku

1. Organizatorzy przedświątecznego spotkania opłatkowego przy rozświetlonej choince, które przed Bożym Narodzeniem w ostatnich kilku latach odbywało się przy placu zabaw między blokami Fredry 6 i 8 informują, że w tym roku ze względu na stan epidemii i aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące zgromadzeń, spotkanie to nie odbędzie się.

2. Ostatnie w tym Adwencie Roraty będziemy celebrować w środę o godzinie 18:00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

3. W czwartek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta poranna będzie sprawowana o godzinie 7:00, natomiast nie będzie Mszy świętej godzinie 18:00, ponieważ jest to tradycyjna pora wieczerzy wigilijnej. Będzie natomiast sprawowana wieczorna Msza wigilijna o godzinie 21:00. Na tej Mszy po Ewangelii młodzież przedstawi jasełka. O północy zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Przed Pasterką o północy będziemy śpiewać kolędy.

4. W Wigilię Bożego Narodzenia wieczorem  spożywamy w gronie najbliższych tradycyjną wieczerzę wigilijną, na jej rozpoczęcie czytając opis Narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii, łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewając kolędy.

5. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 7:00. Pierwsza Msza święta poranna będzie tego dnia sprawowana o godzinie 8:30.

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

7. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

8. W związku ze wprowadzaną przez rząd na okres od 28 grudnia do 17 stycznia kwarantanną narodową oraz zarządzeniem Biskupa Włocławskiego w sprawie wizyty kolędowej w diecezji włocławskiej informujemy, że w naszej Parafii tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą w swej tradycyjnej formie nie odbędzie się. Do 17 stycznia nie jest możliwa z uwagi na wyżej wymienione zarządzenia, a po 18 stycznia odbędzie się w formie zastępczej. Planujemy mianowicie zaprosić kolejno mieszkańców poszczególnych bloków i domów do kościoła na Msze święte z prośbą o Boże błogosławieństwo, o ile naszym zamiarom nie staną na przeszkodzie ewentualne przyszłe zarządzenia państwowe lub kościelne. Program, według którego zaprosimy naszych Parafian na Msze w ich intencji, podamy w późniejszym terminie.