Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021

 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021 roku

1. W dniu 7 kwietnia rząd ogłosił, że przedłuża obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia, o kolejne 11 dni, czyli do 18 kwietnia. Do tego terminu obowiązuje więc w kościołach limit: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu minimum 1,5 metra odległości.

2. We wtorki w okresie wielkanocnym po Mszy świętej o godzinie 18:00 Wspólnota Emmanuel zaprasza wszystkich chętnych na Nabożeństwo Via lucis (Drogi światła).

3. W najbliższą środę 14 kwietnia o godzinie 17:30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.   

4. W tymże dniu, czyli 14 kwietnia, przypada Święto Chrztu Polski. Na Nowennie do św. Józefa będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Uczcimy też ten dzień przez wywieszenie flagi państwowej i watykańskiej.

5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem św. Józefa Fundacja Centrum Życia i Rodziny zbiera podpisy pod petycją kierowaną do Marszałek Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Ustanowienie Dnia Ojca na dzień, w którym czcimy Opiekuna Najświętszej Rodziny, będącego wzorem męstwa, odpowiedzialności, miłości oraz ufności w Bożą Opatrzność, jest szczególnie potrzebne w czasie głębokiego kryzysu zarówno ojcostwa, jak i męskości w ogóle. U nas w kościele można poprzeć powyższą petycję, składając swój podpis na formularzach wyłożonych na stoliku przy zakrystii do 25 kwietnia.

6. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że:

  • trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do Publicznego Katolickiego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku,  w budynku szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A.
  • trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A.
  • rekrutacja do klasy  pierwszej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się od dnia 17 maja i potrwa do 31 maja 2021 r. Szkoła bierze udział w naborze elektronicznym. W tym roku szkolnym oprócz klas o profilach: politechnicznym, humanistyczno-lingwistycznym i przyrodniczym Szkoła otwiera klasę o profilu sportowym. Dysponuje także internatem dla licealistów.

Zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej odbywają się w godz. od 8.00 do 13.00 w sekretariacie szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku. Szkoła zachęca do przesłania kompletu dokumentów listownie na adres: ul. Wojska Polskiego 2A, 87-800 Włocławek. Wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum można pobrać w sekretariatach szkół lub ze strony internetowej www.zskdlugosz.pl Więcej szczegółów na internetowej stronie szkoły www.zskdlugosz.pl w zakładce Rekrutacja 2021/2022