Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021

 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021 roku

1. W dzisiejszą 4. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy Boga, aby nie zabrakło dobrych żniwiarzy na żniwie Pańskim.

2. We wtorki w okresie wielkanocnym po Mszy świętej o godzinie 18:00 Wspólnota Emmanuel zaprasza wszystkich chętnych na Nabożeństwo Via lucis (Drogi światła).

3. W tym tygodniu 1 maja przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie formacyjne i modlitewne członków Żywego Różańca.

4. W maju, począwszy od soboty, codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 będą odprawiane nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchać rozważań. Szczególną intencją na miesiąc maj uczyńmy prośbę o powołania kapłańskie.   

5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem św. Józefa Fundacja Centrum Życia i Rodziny zbiera podpisy pod petycją kierowaną do Marszałek Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. U nas w kościele można poprzeć powyższą petycję, składając swój podpis na formularzach wyłożonych na stoliku przy zakrystii do dnia dzisiejszego, czyli 25 kwietnia włącznie.