Ogłoszenia duszpasterskie 6.06.2021

10 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

6 czerwca 2021 roku

1. W jutrzejszy poniedziałek 7 czerwca biskup nominat Krzysztof Wętkowski obejmie kanonicznie diecezję włocławską jako jej 77 biskup. Uroczystość odbędzie się w południe w domu biskupów włocławskich. Nominacja biskupa Krzysztofa Wętkowskiego na biskupa włocławskiego została ogłoszona 27 kwietnia br.

2. W oktawie Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbywa się w ramach Nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30. O udział prosimy asystę, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół. Na zakończenie bowiem tygodnia naszej czci dla Chrystusa w Eucharystii, prawdziwie obecnego pod postaciami chleba i wina, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych, prosząc Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił wydać obfite owoce dla naszego dobra.

3. Kancelaria parafialna w jutrzejszy poniedziałek 7 czerwca będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Przed południem będzie nieczynna.

4. W piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce, nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski tego dnia w łączności z cały Kościołem w Polsce ten sam gest będzie powtórzony w poszczególnych parafiach, także w naszym kościele. Tak więc w najbliższy piątek podczas Mszy świętych odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.