Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

11 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

13 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. Odmówimy część chwalebną różańca, po czym wyruszy procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy świece z osłonami, które zapalimy podczas procesji.  

2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w piątek 18 czerwca o godzinie 16:00.

3. W najbliższą sobotę 19 czerwca o godzinie 11:00 w katedrze odbędzie się uroczysta Msza święta połączona w ingresem do katedry nowego Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa do katedry będzie mogła wejść tylko ograniczona liczba osób, posiadająca zaproszenia. Pozostali uczestnicy liturgii będą mieli przygotowane miejsca przed katedrą. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.

4. Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach związanych z poprawą sytuacji po tzw. trzeciej fali epidemii koronawirusa. Od 13 czerwca więcej osób może uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach i miejscach kultu: zajęta może być połowa miejsc. Kolejne zmiany łagodzące obostrzenia będą obowiązywały od 26 czerwca przez okres wakacji, czyli przez lipiec i sierpień. Świątynie będą mogły być obłożone maksymalnie w 75 procentach. Podczas imprez i spotkań organizowanych na świeżym powietrzu oraz w zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób. Limity nie obejmują osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek 25 czerwca o godzinie 8:00. Przed Mszą świętą będzie można przystąpić do spowiedzi świętej.