Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

13 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

27 czerwca 2021 roku

1. Wczoraj w sobotę 26 czerwca młodzież naszej Parafii, a zwłaszcza uczniowie klas ósmych, przystąpili do bierzmowania w liczbie 66 osób. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił Biskup Senior Wiesław Mering.

2. Jutro w poniedziałek 28 czerwca odbędzie się wyjazdowa próba Scholi w miejscowości Miłachówek. Program:

  • ćwiczenie pieśni;
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu;
  • relaks nad Jeziorem Głuszyńskim (100 m).

Wyjazd z Włocławka o godzinie 12:00.

3. Tegoroczne Święto Papieskie będzie obchodzone w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca 2021 r.). W tym dniu zostanie odprawiona przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce uroczysta Msza święta w intencji Ojca Świętego Franciszka. W  tej samej intencji zostanie odprawiona Msza święta we wszystkich katedrach w Polsce. W związku z powyższym Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski zachęca tego dnia wszystkich duchownych i świeckich do duchowej łączności modlitewnej w intencji Papieża, a zwłaszcza do modlitwy za Ojca Świętego w parafiach diecezji. We wtorek 29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 2 lipca jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta
  • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

5. W diecezji włocławskiej trwa ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu, polegająca na tym, iż każdego dnia inna parafia prowadzi adorację. Nasza Parafia ma w tym roku wyznaczony taki dzień na sobotę 3 lipca. W związku z tym po porannej Mszy świętej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do godziny 17:15. Zapraszamy więc na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższą sobotę. Pragnęlibyśmy, aby tego dnia cały czas były osoby modlące się przed Najświętszym Sakramentem. Stąd tych spośród nas, którzy mogą i chcą poświęcić w tym dniu godzinę na adorację Najświętszego Sakramentu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii i zadeklarowanie konkretnej godziny adoracji.