Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021

23 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

5 września 2021 roku

1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym ogłasza dzisiejszą niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Apeluje, aby w dzisiejszą niedzielę w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. W związku z powyższym apelem o ogólnopolską zbiórkę, również w naszym kościele po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na ten cel. „Bóg zapłać!” za każdą ofiarę.   

2. W środę 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godzinie 7:00 i 18:00.

3. Z inicjatywy Żywego Różańca jego członkowie w każdy czwartek o godzinie 17:25 będą odmawiali w kościele jedną część różańca. Chętnych do przyłączenia się do modlitwy serdecznie zapraszamy.  

4. W przyszłą niedzielę 12 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

5. W piątek 17 września po Mszy świętej o godzinie 18:00 rozpocznie się w naszym kościele całodobowa Adoracja Eucharystyczna w intencji dzieci i młodzieży. Będzie ona trwała przez całą noc i znaczną część następnego dnia, a zakończy się w sobotę 18 września Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. W zakrystii znajduje się grafik Adoracji. Wszystkich pragnących się włączyć w Adorację w intencji dzieci i młodzieży prosimy o zgłoszenie chęci modlitwy w konkretnych godzinach. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu wiara i kondycja duchowa młodego pokolenia.  

6. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Chrystusowi podczas Mszy świętych i innych nabożeństw jako ministranci.. Zaproszenie to kierujemy również pod adresem wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby w ten sposób być bliżej Chrystusa. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do opiekuna ministrantów – ks. Damiana.