Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

24 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

12 września 2021 roku

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem dokonującej się w Warszawie radosnej uroczystości beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.  

2. Dzisiaj u nas w kościele na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

3. Jutro w poniedziałek z okazji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:

  • 18:00   Msza święta
  • Po Mszy świętej: Różaniec, po którym wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.  Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

4. Grupa modlitewna „Emmanuel” zaprasza we wtorek 14 września po Mszy świętej wieczornej na wspólną modlitwę różańcową prowadzoną przez rodziców w intencji dzieci.

5. W najbliższy piątek 17 września po Mszy świętej o godzinie 18:00 rozpocznie się w naszym kościele całodobowa Adoracja Eucharystyczna w intencji dzieci i młodzieży. Będzie ona trwała przez całą noc i znaczną część następnego dnia, a zakończy się w sobotę 18 września Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. W zakrystii znajduje się grafik Adoracji. Wszystkich pragnących włączyć się w Adorację w intencji dzieci i młodzieży prosimy o zgłoszenie chęci modlitwy w konkretnych godzinach. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu wiara i kondycja duchowa młodego pokolenia.  

6. W przyszłą niedzielę 19 września będziemy gościć w naszej Parafii Franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9 sierpnia 1991 roku, a wyniesionych na ołtarze 5 grudnia 2015 roku.  Podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami Męczenników.

7. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla uczestników pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę do Częstochowy, która odbyła się 30 sierpnia, będą sprawowane w tym i następnym tygodniu:

  • w piątek 17 września o godzinie 7:00
  • w sobotę 18 września o godzinie 18:00
  • we wtorek 21 września o godzinie 18:00
  • w piątek 24 września o godzinie 7:00

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza, który dysponuje wydrukowaną informacją z datami wymienionych Mszy świętych.