Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021

28 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

10 października 2021 roku

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski (od 2001 roku) pod hasłem „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Modlimy się w intencji Ojca świętego oraz pogłębiamy znajomość papieskiego nauczania. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórki pieniędzy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli fundacji pomagającej zdolnej młodzieży z wiosek i małych miasteczek, która znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

2. W środę 13 października odbędzie się w naszym kościele ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:

  • 17:30   Różaniec przed Najświętszym Sakramentem
  • 18:00   Msza święta

Po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy na procesję świece z osłonami.

3. Dzień 14 października jest dniem modlitw za nauczycieli i wychowawców. Stąd w czwartek na  różańcu będziemy polecać Bogu naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz ich trudną, ale jakże piękną i ważną pracę.

4. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30;
  • dzieci i młodzież: w środę i piątek o godzinie 16:45.

5. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.

6. We wtorek 12 października o godzinie 16:00 w Auli bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku zostaną wygłoszone dwa wykłady otwarte:

  • Święty Józef troskliwy opiekun rodzin – ks. mgr lic. Andrzej Klimek
  • Rodzina w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – ks. dr Jerzy Jastrzębski  

7. W niedzielę 17 października b.r. o godz. 10:00 w kościele św. Jana we Włocławku zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich żyjących i zmarłych Lekarzy, Członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.