Ogłoszenia duszpasterskie 7.11.2021

32 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

7 listopada 2021 roku

1. Za naszych bliskich zmarłych modlimy na różańcu z wypominkami o godzinie 17:00 do 8 listopada włącznie, a więc jeszcze dzisiaj i jutro. 

2. W najbliższą środę 10 listopada w tradycyjnej porze naszej parafialnej Nowenny o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa, któremu w Kościele poświęcony jest aktualny rok.

3. W najbliższy czwartek 11 listopada obchodzimy 103. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego w 1918 roku które dokonało się po 123 latach niewoli. Będziemy modlić się o wiarę i zachowanie najpiękniejszych tradycji w narodzie polskim. Pragniemy też gorąco prosić, aby Bóg strzegł naszej Ojczyzny. Będziemy także polecać Polskę i Polaków Matce Bożej Królowej Polski, której wstawiennictwo wielokrotnie w historii ratowało naszą Ojczyznę. Msze święte w czwartek 11 listopada zostaną u nas odprawione o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Szczególnie na Mszy świętej o godzinie 10:00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

4. Z ustanowienia Penitencjarii Apostolskiej w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, odpust w intencji zmarłych można uzyskać nawiedzając cmentarz nie tylko od 1 do 8 listopada, lecz w wybrane osiem dni przez cały miesiąc listopad. Przypomnijmy, że warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

5. Nasz kościół jest ogrzewany od ubiegłego czwartku 4 listopada.