Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

33 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

14 listopada 2021 roku

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w drugą niedzielę listopada przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dzisiaj pod hasłem: „Solidarni z Libanem”. Po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Firma Green Office Ecologic, zajmująca się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zwróciła się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki elektroodpadów. Z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu firma uzyskuje środki finansowe, dzięki którym wpiera projekty misyjne. W związku z tym zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym przy garażach w oznaczonym miejscu do najbliższej środy 17 listopada włącznie. Po tym terminie sprzęt zostanie jednorazowo zabrany.

3. W najbliższy piątek rozpocznie się w naszej Parafii trzydniowy Kurs dla młodzieży „Zapalniczka”, który poprowadzi ekipa ewangelizacyjna. Kurs rozpocznie się w piątek 19 listopada o godzinie 17:00, a zakończy w niedzielę 21 listopada Mszą świętą o godzinie 13:00. Uczestnikami kursu będzie młodzież od ósmej klasy szkoły podstawowej. Zgłosiło się i zarejestrowało ponad 40 młodych, głównie z naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzących oraz uczestników kursu, którego celem jest rozpalenie wiary w młodych ludziach.

4. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 20 listopada:

  • 15:00 – klasy: III a, III b
  • 16:00 – klasy: III c, III d

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo dzieci i młodzieży z okazji obchodzonego 18 listopada wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny.

6. W tym roku, naznaczonym beatyfikacją  kardynała Stefana Wyszyńskiego, wielkiego Syna Kościoła włocławskiego, zatroskanego o los robotników, peregrynują po naszej diecezji: obraz Matki Bożej Solidarności Robotników, kopia Krzyża Nowohuckiego i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej Parafii będą one gościć od 20 do 27 listopada. W tych dniach będziemy polecali Pani i Królowej Nieba i Ziemi wszystkich ludzi pracy, a także młodzież, często zagubioną w trudnej rzeczywistości współczesnego świata, aby pozostała wierna Krzyżowi i Ewangelii. Będziemy także modlić się za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa świętych polskich, a zwłaszcza ks. Jerzego Popiełuszki, który przez męczeństwo boleśnie związany jest z Włocławkiem. Tak więc w dniach od 20 do 26 listopada zapraszamy codziennie o godzinie 17:00 na okolicznościowe nabożeństwa:

Dzień tygodniaDataGodzinaNabożeństwoProwadzący
Sobota20.11.202117:00Różaniec w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Niedziela21.11.202117:00Adoracja Eucharystyczna w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Poniedziałek22.11.202117:00Nabożeństwo  Apostolat Maryjny,
ks. Mariusz
Wtorek23.11.202117:00Adoracja Eucharystyczna w intencji ludzi pracyWspólnota Emmanuel,
ks. Damian
Środa24.11.202117:00Różaniec w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Czwartek25.11.202117:00Nieszpory i Nabożeństwo BiblijneKrąg Biblijny,
ks. Jakub
Piątek26.11.202117:00Droga krzyżowa w intencji młodzieżyOaza Młodzieży,
ks. Damian

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.