Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

NIEDZIELA, 21 listopada 2021 roku

1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią niedzielę w roku kościelnym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się już Adwent.

2. Od soboty 20 listopada do soboty 27 listopada gościmy w naszej Parafii: obraz Matki Bożej Solidarności Robotników oraz kopię Krzyża Nowohuckiego. W tych dniach polecamy Pani i Królowej Nieba i Ziemi wszystkich ludzi pracy, a także młodzież, aby pozostała wierna Krzyżowi i Ewangelii. Modlimy się również za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa świętych polskich. Wczoraj w modlitwie różańcowej o godzinie 17:00 polecaliśmy już wymienione intencje. Dzisiaj we wprowadzeniu do Mszy świętej o godzinie 10:00 Przewodniczący Zarządu Rejonu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ Solidarność Janusz Dębczyński przedstawi krótką historię obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników. Podczas tejże Mszy będzie obecny Sztandar Solidarności. W tych dniach do piątku włącznie codziennie zapraszamy do naszego kościoła na okolicznościowe nabożeństwa o godzinie 17:00. Program czuwań przedstawia się następująco:

Dzień tygodniaDataGodzinaNabożeństwoProwadzący
Sobota20.11.202117:00Różaniec w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Niedziela21.11.202117:00Adoracja Eucharystyczna w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Poniedziałek22.11.202117:00Nabożeństwo  Apostolat Maryjny,
ks. Mariusz
Wtorek23.11.202117:00Adoracja Eucharystyczna w intencji ludzi pracyWspólnota Emmanuel,
ks. Damian
Środa24.11.202117:00Różaniec w intencji ludzi pracy, Ojczyzny i młodzieżyKs. Proboszcz
Czwartek25.11.202117:00Nieszpory i Nabożeństwo BiblijneKrąg Biblijny,
ks. Jakub
Piątek26.11.202117:00Droga krzyżowa w intencji młodzieżyOaza Młodzieży,
ks. Damian

3. Dzisiaj udziałem we Mszy świętej o godzinie 13:00 kończy się w naszej Parafii trzydniowy Kurs dla młodzieży „Zapalniczka”, który prowadzi grupa ewangelizacyjna. Kurs rozpoczął się w piątek 19 listopada o godzinie 18:00. Uczestnikami kursu jest młodzież od ósmej klasy szkoły podstawowej w liczbie 90 osób, głównie z naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzących oraz uczestników kursu, którego celem jest rozpalenie wiary w młodych ludziach.

4. Osoby zapisane na wspólne zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego oraz katedry włocławskiej w sobotę 27 listopada prosimy o obecność przy wejściu do Muzeum o godzinie 10:00.

5. W sobotę 27 listopada o godzinie 17:20 Apostolat Maryjny zaprasza na nabożeństwo rozpoczynające przygotowania do Jubileuszu 200. rocznicy objawień Maryjnych, jakie miały miejsce w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu w 1830 roku Katarzynie Laboure.  

6. Zapraszamy do udziału w 10-dniowej pielgrzymce autokarowej do Włoch w terminie od 6 do 15 lipca 2022 roku. W programie: Innsbruck, Trydent, Ferrara di Monte, Baldo, Jezioro Garda, Sirmione, Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Pietrelcina, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Padwa, Wenecja, Kahlenberg. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

8. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 17 zł; małej – 7 zł.

9. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj po każdej Mszy świętej są zbierane datki do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – mają być przeznaczone na finansowanie emigrantów, a konkretnie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

10. Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza mężczyzn do modlitwy różańcowej w ramach różańca, oraz mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat do dołączenia do formacji duchowej Wojowników Maryi. Spotkania modlitewne odbywają się w każdy poniedziałek o godz.17.30 w parafii Św. Stanisława we Włocławku. Szczegółowe informacje na temat wspólnoty można znaleźć na stronie: wojownicymaryi.pl