Ogłoszenia duszpasterskie 5.12.2021

2 NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021 roku

1. Dzisiaj, tradycyjnie w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek, które są przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Na zakończenie roku św. Józefa pod koniec każdej Mszy świętej odmówimy Akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi.

3. W przypadającą 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12:00 do 13:00 będziemy modlić się w kościele w tzw. Godzinie łaski odmawiając różaniec. Zapraszamy chętnych.

4. W najbliższą środę 8 grudnia w tradycyjnej porze naszej parafialnej Nowenny o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa.

5. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w sobotę 18 grudnia i w poniedziałek 20 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

7. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 17 zł; małej – 7 zł.

8. Według zarządzeń państwowych od 1 grudnia w kościołach obowiązuje limit 50 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

9. Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będą rekolekcje adwentowe. Przeżyjemy je w piątek, sobotę i niedzielę: 10, 11 i 12 grudnia. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i podany na stronie internetowej Parafii. Do spowiedzi świętej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 10 i 11 grudnia na pół godziny przed Mszami świętymi. Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 będą spowiadać tylko księża z naszej Parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Żelichowski, orionista  z Kalisza.

10. Plan Rekolekcji adwentowych w naszej Parafii przedstawia się następująco:

Piątek – 10 grudnia 2021 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta roratnia z udziałem dzieci (z poświęceniem medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej)

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Sobota – 11 grudnia 2021 roku

  7:00  – Msza święta roratnia z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży (zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Niedziela – 12 grudnia 2021 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

  8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

13:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

11. Zapraszamy do udziału w 10-dniowej pielgrzymce autokarowej do Włoch w terminie od 6 do 15 lipca 2022 roku. W programie: Innsbruck, Trydent, Ferrara di Monte, Baldo, Jezioro Garda, Sirmione, Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Pietrelcina, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Padwa, Wenecja, Kahlenberg. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza.