Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021

3 NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia 2021 roku

1. Wczoraj i przedwczoraj, czyli w piątek i sobotę przeżywaliśmy dni spowiedzi w ramach rekolekcji adwentowych. Kończące się dzisiaj rekolekcje prowadzi ks. Paweł Żelichowski, dyrektor dzieł oriońskich w Kaliszu.

2. Na Roraty zapraszamy w poniedziałek i piątek o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Zwłaszcza w poniedziałek i piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

3. Apostolat Maryjny będzie miał swoje comiesięczne spotkanie jutro w poniedziałek 13 grudnia o godzinie 16:00.

4. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w sobotę 18 grudnia i w poniedziałek 20 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

6. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 17 zł; małej – 7 zł.

7. Osoby zapisane na 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 6 do 15 lipca 2022 roku proszone są o pobranie i wypełnienie formularzy zgłoszeniowych. W programie: Innsbruck, Trydent, Ferrara di Monte, Baldo, Jezioro Garda, Sirmione, Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Pietrelcina, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Padwa, Wenecja, Kahlenberg.

8. Według zarządzeń państwowych od 15 grudnia w kościołach obowiązuje limit 30 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

9. Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski prosi wszystkich o modlitwę w intencji ustania pandemii, a także w intencji chorych i zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem oraz w intencji personelu medycznego i wszystkich niosących pomoc osobom chorym.