Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 roku

1. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Zapraszamy serdecznie na to staropolskie, piękne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa.

2. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi krzyżowej. 

3. Zgodnie z decyzją rządu od jutrzejszego poniedziałku 28 marca zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, który nie dotyczy aptek i podmiotów leczniczych: pracowników i pacjentów, mających nadal obowiązek zakrywania twarzy. W dużych skupiskach wciąż jest jednak rekomendowane używanie maseczek, zwłaszcza jeśli ktoś obawia się o swoje bezpieczeństwo. 

4. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że na plebanii przyjęliśmy w gościnę dwie osoby z Ukrainy, które przybyły do nas wczoraj w sobotę 26 marca.

5. Caritas Diecezji Włocławskiej prosi nas o włączenie się w akcję rozprowadzania baranków wielkanocnych z białej czekolady, których sprzedaż ma pomóc w zebraniu środków na potrzeby domów oraz wspólnot prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Chodzi o wsparcie dla Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Środowiskowej Świetlicy Caritas, Centrum Pielęgnacyjnego, Magazynu, Schronisk dla bezdomnych, Ogrzewalni oraz Centrum Wolontariatu. Baranki można nabyć po Mszy świętej przy zakrystii. Cena jednej sztuki 10 zł.

6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii przed Niedzielą Palmową od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia. Msze święte z naukami dla dorosłych będą sprawowane o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Ponadto w czwartek i piątek o godzinie 11:30 odbędą się spotkania rekolekcyjne z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej naszej Parafii.

PLAN REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA

WE  WŁOCŁAWKU

7-9 kwietnia 2022 roku

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w czwartek, piątek i sobotę na pół godziny przed każdą Mszą świętą

czwartek – 7 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

piątek – 8 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

sobota – 9 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych