Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2022

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022 roku

1. Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będą rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w naszej Parafii od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia. Msze święte z naukami dla dorosłych będą sprawowane o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Ponadto w czwartek i piątek o godzinie 11:30 odbędą się spotkania rekolekcyjne z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20. Do spowiedzi będzie można przystąpić na pół godziny przed każdą Mszą świętą. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Pałka, orionista. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej naszej Parafii.

PLAN REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA

WE  WŁOCŁAWKU

7-9 kwietnia 2022 roku

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w czwartek, piątek i sobotę na pół godziny przed każdą Mszą świętą

czwartek – 7 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

piątek – 8 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

sobota – 9 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

2. Kancelaria parafialna w dniach rekolekcji wielkopostnych (w czwartek, piątek i sobotę) będzie nieczynna.

3. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30.

4. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi krzyżowej.  

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, w którą przynosimy na Mszę świętą palmy. O godzinie 11:30 odbędzie się procesja z palmami oraz – już tradycyjnie – konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

6. Dzisiaj oraz za tydzień w Niedzielę Palmową zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszek, które są ustawione na stolikach przy wyjściu z kościoła. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

7. W Niedzielę Palmową 10 kwietnia o godzinie 19:30 w Multikinie we Włocławku odbędzie się seans filmu pod tytułem „Dobry Łotr”. Koszt 14 złotych. Chętnych zapisujemy w zakrystii.

8. Caritas Diecezji Włocławskiej prosi nas o włączenie się w akcję rozprowadzania baranków wielkanocnych z białej czekolady, których sprzedaż ma pomóc w zebraniu środków na potrzeby domów oraz wspólnot prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Chodzi o wsparcie dla Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Środowiskowej Świetlicy Caritas, Centrum Pielęgnacyjnego, Magazynu, Schronisk dla bezdomnych, Ogrzewalni oraz Centrum Wolontariatu. Baranki można nabyć po Mszy świętej przy zakrystii. Cena jednej sztuki 10 zł.

9. Zwolniło się jedno miejsce na 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, która odbędzie się w terminie od 6 do 15 lipca b.r. W programie: Innsbruck, Trydent, Ferrara di Monte, Baldo, Jezioro Garda, Sirmione, Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Pietrelcina, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Padwa, Wenecja, Kahlenberg. Informacji udzielamy w zakrystii.

10. Pragniemy podziękować mieszkańcom bloku przy ul. Broniewskiego 24 oraz kilku innym ofiarodawcom indywidualnym za zebrane z własnej inicjatywy i złożone ofiary na pompę ciepła wraz z instalacją grzewczą.

11. W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca br. uchylającym z dniem 28 marca br. ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ks. bp Krzysztof Wętkowski z dniem 1 kwietnia br. odwołuje wszystkie dotychczasowe ograniczenia wprowadzone przez Biskupa Włocławskiego zarządzeniami w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii.