Ogłoszenia duszpasterskie 1.05.2022

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022 roku

1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Wielkanocną we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W Biblii znajdujemy najlepsze źródło poznania Bożego dzieła zbawienia. Wczytujmy się w Słowo Boże i rozważajmy je.

2. W maju, począwszy od dzisiejszej niedzieli, codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 będą odprawiane nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchać rozważań. Szczególną intencją na miesiąc maj będzie modlitwa o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie oraz o zakończenie wojny na Ukrainie.   

3. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane według planu niedzielnego.  

4. W tym tygodniu 6 maja przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, którego program jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:30 – Nabożeństwo majowe
  • 18:00 – Msza święta
  • Po Mszy świętej Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

5. Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 7 maja po Mszy świętej o godzinie 7:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne i modlitewne członków Żywego Różańca.

7. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne CARITAS dysponuje wolnymi miejscami na pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela (dokładnie w rocznicę Objawień 13 lipca w Fatimie) w terminie 12-19 lipca 2022 roku. Z dokładnym programem można zapoznać się w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do Biura.

8. Serdeczne “Bóg zapłać!” składamy naszym Parafianom za kolejne 10 ofiar na fotowoltaikę i pompę ciepła.