Ogłoszenia duszpasterskie 8.05.2022

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2022 roku

1. W dzisiejszą 4. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy Boga, aby nie zabrakło dobrych żniwiarzy na żniwie Pańskim.

2. We wtorki w okresie wielkanocnym po Mszy świętej o godzinie 18:00 Wspólnota Emmanuel zaprasza wszystkich chętnych na Nabożeństwo Via lucis (Drogi światła).

3. Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie dla naszej wspólnoty bierzmowanie, którego udzieli młodzieży naszej Parafii Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski w najbliższą sobotę 14 maja podczas Mszy świętej o godzinie 18:00. Spowiedź kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przeddzień uroczystości, czyli w piątek o godzinie 16:00.

4. W piątek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w następującym porządku:

  • 17:30 – Nabożeństwo majowe
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:40 – Różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Prosimy o przyniesienie świec z osłonami.  

5. W maju codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Śpiewamy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchamy rozważań. Szczególną intencją na miesiąc maj jest modlitwa o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie oraz o zakończenie wojny na Ukrainie.   

6. Z powodu bierzmowania w sobotę 14 maja Nabożeństwo majowe zostanie odprawione wyjątkowo po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00.

7. Serdeczne „Bóg zapłać! składamy naszym Parafianom za kolejne 11 ofiar na modernizację systemu ogrzewania kościoła.