Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

18 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

31 lipca 2022 roku

1. Jutro rozpoczynamy sierpień, który jest miesiącem abstynencji. Rocznie w Polsce z powodu nadużywania alkoholu życie traci niemal 20 tysięcy Polaków. Włączmy się w ruch abstynencki i wspierajmy modlitwą osoby uzależnione.

2. We wtorek 2 sierpnia w kościołach parafialnych i franciszkańskich można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli” pod następującymi  warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ”Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 5 sierpnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem;
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20;
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży;
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży;
  • 18:00 – Msza święta;
  • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

4. Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

5. Miesiąc sierpień to również w naszej diecezji czas pieszego pielgrzymowania do Częstochowy na Jasną Górę. W dniach od 6 do 13 sierpnia odbędzie się 34. Piesza Pielgrzymka Włocławska do Częstochowy. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 6:00 w katedrze.

6. W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę 7 sierpnia rozpocznie się diecezjalna Nowenna, mająca na celu przygotowanie nas do Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej, które rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. w Zduńskiej Woli, a zakończy 16 marca 2024 r. w bazylice katedralnej we Włocławku, a także do uroczystych obchodów Jubileuszu 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej. Wydarzeniom przyświecać będzie hasło: „Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”. Nasza Parafia przeżyje Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w dniach 6-7 marca 2024 roku. Nowenna będzie się odbywała przez kolejnych 9 pierwszych niedziel miesiąca, począwszy od przyszłej niedzieli. W ramach Nowenny zapraszamy za tydzień w niedzielę 7 sierpnia na Nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godzinie 17:30 z odmówieniem części chwalebnej różańca. Na zakończenie Mszy świętej o godzinie 18:00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski.

8. W niedzielę 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku ks. dr Jacek Bartczak. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie. Ze względu na Sumę i procesję w niedzielę 14 sierpnia wyjątkowo nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 13:00.