Ogłoszenia duszpasterskie 7.08.2022

19 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

7 sierpnia 2022 roku

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się diecezjalna Nowenna, mająca na celu przygotowanie nas do Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej, które rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. w Zduńskiej Woli, a zakończy 16 marca 2024 r. w bazylice katedralnej we Włocławku. Rozpoczynająca się Nowenna ma nas przygotować jednocześnie do uroczystych obchodów Jubileuszu 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej. Począwszy od dzisiaj będzie się odbywała przez kolejnych 9 pierwszych niedziel miesiąca. W ramach Nowenny zapraszamy w dzisiejszą niedzielę 7 sierpnia na Nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godzinie 17:30 z odmówieniem części chwalebnej różańca. Na zakończenie Mszy świętej o godzinie 18:00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski.

2. W sobotę z okazji 13-go dnia sierpnia po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. W ramach Nabożeństwa będziemy odmawiać różaniec oraz pójdziemy w procesji ze świecami za Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z osłonami.

3. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku ks. dr Jacek Bartczak. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie. Ze względu na Sumę i procesję za tydzień w niedzielę 14 sierpnia wyjątkowo nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 13:00.

Według prawa kościelnego w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny. Warunki, pod którymi można zyskać odpust zupełny, to:

  • spowiedź sakramentalna;
  • Komunia eucharystyczna;
  • modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Ojciec święty w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo);
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.