Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022

UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAKSYMILIANA – ODPUST PARAFIALNY

NIEDZIELA, 14 sierpnia 2022 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 14 sierpnia obchodzimy naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku ks. dr Jacek Bartczak. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Ze względu na Sumę i procesję dzisiaj wyjątkowo nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 13:00.

Według prawa kościelnego w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny. Warunki, pod którymi można zyskać odpust zupełny, to:

  • spowiedź sakramentalna;
  • Komunia eucharystyczna;
  • modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Ojciec święty w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo);
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

2. Jutro w niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte sprawujemy według planu niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza będziemy w dniu jutrzejszym zbierać ofiary na Katedrę.

3. Dzień jutrzejszy jest dniem odpustu w katedrze. Uroczysta suma o godzinie 12:00.