Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

22 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

28 sierpnia 2022 roku

1. W czwartek 1 września o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Prosimy dorosłych, aby zachęcili dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku nauki.

2. W związku z Mszą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego kancelaria w najbliższy czwartek 1 września będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna.

3. Spotkanie wszystkich katechizujących w naszej Parafii odbędzie się 1 września o godzinie 10:00.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Plan Pierwszego Piątku Miesiąca 2 września jest następujący:

  • 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od 15:30  Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30  Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00  Msza święta. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 20:00  Zakończenie Adoracji

5. Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.

7. W sobotę 3 września zapraszamy:

  • 11:30 – Scholę „Venite adoremus” na próbę;
  • 13:00 – Dzieci i młodzież szkoły podstawowej na spotkanie oazowe.

8. Jak każdego roku, w dniu 7 września wyruszy z klasztoru franciszkanów przy Placu Wolności 6 Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Skępego. W tym roku będzie to już 416. wędrowanie mieszkańców Włocławka do Matki Bożej Skępskiej, rozpoczęte w roku 1606 w podzięce za ocalenie miasta od zarazy. Zapisy pielgrzymów w zakrystii kościoła franciszkanów. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo, przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów w dniu 8 września.