Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022

23 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

4 września 2022 roku

1. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza niedziela miesiąca wpisuje się w diecezjalną Nowennę, mającą na celu przygotowanie nas do Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej, które rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r., a jednocześnie do uroczystych obchodów Jubileuszu 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej. W ramach Nowenny zapraszamy w dzisiejszą niedzielę 4 września na Nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godzinie 17:30 z odmówieniem części chwalebnej różańca.

2. Z początkiem września wszystkie grupy działające przy naszej Parafii wznawiają swoje cotygodniowe spotkania formacyjne, częściowo zawieszone na okres wakacji. I tak:

  • Krąg Biblijny – w poniedziałki o godzinie 18:40 w kościele;
  • Grupa „Emmanuel” – we wtorki o godzinie 18:40 w kościele lub w Domu Parafialnym;
  • Diakonia Muzyczna Dorosłych – w środy o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym;
  • Żywy Różaniec i Apostolat Maryjny – w czwartek o godzinie 17:30 w kościele odmawia różaniec;
  • Ministranci – w piątki o godzinie 16:00;
  • Wspólnota Młodzieży „Fos Dzoe” – w piątki o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym;
  • Schola „Venite adoremus” – w soboty o godzinie 11:30 w Domu Parafialnym;
  • Oaza dzieci i młodzieży – w soboty o godzinie 13:00.

Oprócz spotkań cotygodniowych funkcjonują też grupy, które spotykają się co miesiąc. I tak:

  • Apostolat Maryjny – raz w miesiącu w wybrane poniedziałki o godzinie 16:00;
  • Żywy Różaniec – w pierwsze soboty miesiąca po Mszy świętej o godzinie 7:00.  

Ponadto Ksiądz Proboszcz jest gotów zaprosić na spotkania modlitewne w nowej wspólnocie w soboty po południu lub wieczorem osoby, które do tej pory nie należą do żadnej grupy, o ile byłyby zainteresowane modlitwą we wspólnocie.

Zapraszamy do dołączenia do grup aktywnych w naszej Parafii.

3. W czwartek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godzinie 7:00 i 18:00. To dzień odpustu w sąsiedniej Parafii.

4. W przyszłą niedzielę 11 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.