Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022

26 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

25 września 2022 roku

1. We wtorek 27 września o godzinie 8:30 wyjeżdżają autokarem do Lichenia uczniowie klas ósmych na diecezjalne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Z naszej Parafii weźmie udział 57 osób.   

2. W środę 28 września o godzinie 17:30 zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła w przeddzień jego święta.

3. W czwartek 29 września w Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała zapraszamy za Mszę świętą o godzinie 18:00, podczas której będziemy Panu Bogu polecać intencje przez wstawiennictwo Świętych Archaniołów, a szczególnie św. Michała. Odmówimy Modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie oraz zaśpiewamy Koronkę Uwielbienia Boga. Główny celebrans oprócz intencji zgłoszonych będzie polecał wszystkich uczestników Eucharystii oraz ich intencje. Intencje, szczególnie za żywych, będzie można zgłosić w zakrystii przed Mszą świętą.    

4. Wyjazd członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego na pielgrzymkę do Skępego i Obór nastąpi w sobotę 1 października o godzinie 8:00 z parkingu przy kościele.  

5. W sobotę rozpoczyna się październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dorosłych zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30.

6. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 8 października o godzinie 19:00. Myśl przewodnia Wieczoru Uwielbienia to: „Będziesz miłował Pana Boga swego”. Modlitwę śpiewem poprowadzi Diakonia Muzyczna Dorosłych. Serdecznie zapraszamy pragnących włączyć się w uwielbienie Boga. Spotkanie potrwa około półtorej godziny.  

7. W dniach 21-22 października (piątek – sobota) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, która ma być uroczystym aktem zaproszenia Matki Bożej do diecezji włocławskiej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Peregrynacja Obrazu rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd autokarem w sobotę 22 października, czyli w drugim dniu pielgrzymki, którego program jest następujący:

  • 11:00 – Droga Krzyżowa na wałach;
  • 12:00 – Konferencja w auli im. Ojca Kordeckiego (prowadzenie: paulini);
  • 13:30 – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.

Wyjazd autokarem z naszej Parafii nastąpi w sobotę 22 października o godzinie 6:45 powrót około godziny 19:30. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.