Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022

30 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” – NIEDZIELA MISYJNA

23 października 2022 roku

1. W przedostatnią niedzielę października, a więc dzisiaj, obchodzimy co roku Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Dzień ten angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Święto odbywa się we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie. W Niedzielę Misyjną odbywa się zbiórka na misje.

2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w czwartek 27 października po Mszy świętej wieczorowej, około godziny 18:45.

3. Dzieci klas trzecich oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii świętej w sobotę 29 października o godzinie 15:00.  

4. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30;
  • dzieci i młodzież: w poniedziałek i piątek o godzinie 16:45.

5. Za tydzień przypadnie ostatnia niedziela października. Pamiętajmy zatem o przesunięciu czasu o godzinę wstecz.

6. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.

7. W ubiegły poniedziałek 17 października zakończyliśmy prace przy generalnym odkurzaniu wnętrza naszego kościoła: ścian, stropu, filarów, elementów konstrukcyjnych, witraży i mozaiki, a następnego dnia rozpoczęliśmy kolejne prace w kościele, tym razem przy renowacji posadzki marmurowej, a więc oczyszczeniu i krystalizacji marmuru. Prace polegają na oczyszczeniu marmuru, wyrównaniu jego struktury, zabezpieczeniu powłoką hydrofobową i oleofobową oraz polerowaniu. Posadzka marmurowa od czasu jej założenia w 2000 i 2001 roku nie była poddawana gruntownej renowacji. Prace przy oczyszczeniu i zabezpieczeniu marmuru zostały wycenione na około 60 tysięcy złotych. Inwestycję będziemy spłacać w ratach.