Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30 października 2022 roku

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, które odbyło się 20 lat temu w ostatnią niedzielę października 2002 roku.

2. Jutro ostatni dzień października. Zapraszamy jeszcze na nabożeństwa różańcowe:

  • dzieci i młodzież: o godzinie 16:45.
  • dorosłych: o godzinie 17:30;

3. Kancelaria parafialna w jutrzejszy poniedziałek 31 października będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna.  

4. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października o godzinie 18:00 w kościele franciszkanów zostanie odprawiona Msza święta, a po niej procesja z relikwiami świętych wokół Placu Wolności. Procesja ma być przypomnieniem o świętych obcowaniu. Niosąc relikwie chcemy przejść tą samą drogą naszego miasta, którą na co dzień podążają jego mieszkańcy, aby przypomnieć sobie, że świętość jest dostępna dla każdego z nas.

5. We wtorek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będziemy sprawować cztery Msze święte o godzinach: 7:00; 8:30; 10:00 i 11:30. Nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 13:00, ani też o godzinie 18:00.  

6. W środę 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli dzień pamięci i modlitwy za zmarłych. Przez tydzień od 2 do 8 listopada o godzinie 17:00 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Ponadto w środę 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach, zarówno rocznych, jak i na różańcu odmawianym od 2 do 8 listopada.   

7. W tym tygodniu 4 listopada przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Plan tego dnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja
  • 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:00  – Różaniec z wypominkami w intencji naszych bliskich zmarłych
  • 18:00  – Msza święta
  • Po Mszy wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu 
  • 20:00  – Zakończenie Adoracji

Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko przed południem od godz. 8:00 do 9:00.

8. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym od 2 do 8 listopada.

9. W ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone prace w kościele przy renowacji posadzki marmurowej, a więc oczyszczeniu i krystalizacji marmuru. Zostały wycenione na 60 tysięcy złotych. Inwestycję będziemy spłacać w ratach.

10. Caritas diecezjalna rozprowadza kalendarze adwentowe dla dzieci „Boski Adwent”. Pod kolejnymi dniami Adwentu kryje się czekoladka i zadanie do wykonania pomyślane jako przygotowanie duchowe przed Bożym Narodzeniem. Kalendarze w cenie 10 złotych są do nabycia w zakrystii.