Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022

33 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

13 listopada 2022 roku

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, przeżywamy 14. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Uleczyć tęsknotę”. Po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. W tym roku modlitwę i wsparcie materialne kierujemy do naszych sąsiadów na Ukrainie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza na wykład: „Mieć Matkę, która nie umiera. Komunikacja świętości i pobożności maryjnej w kazaniach bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykład w piątek 18 listopada o godzinie 16:00 w Auli kardynała Stefana Wyszyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku wygłosi ks. dr hab. Witold Ostafiński (UPJP II Kraków). Organizatorzy serdecznie zapraszają.

3. W najbliższą sobotę 19 listopada w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:

  • 15:00 – klasy: 8a, 8b, 8f
  • 16:00 – klasy: 8c, 8d, 8e

4. Także w sobotę 19 listopada w Parafii św. Maksymiliana w Koninie odbędą się Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, w których weźmie udział młodzież naszej Parafii.

5. Wydaliśmy nowy, pięćdziesiąty ósmy numer czasopisma “Nasza Parafia”. Serdeczne podziękowanie składamy panu Jackowi Dąbkowi za zasponsorowanie tegoż numeru naszego parafialnego czasopisma oraz Wydawnictwu EXDRUK za wydanie. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na nasz kościół. Cena 3 zł. Nowy numer „Naszej Parafii” znajduje się na stoliku przy zakrystii. Panu Jackowi Dąbkowi oraz firmie “EXDRUK” składamy jeszcze raz serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”.

6. Organizujemy grupę na 7-dniową pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 12-18.07.2023 w cenie 3750 PLN + 220 EUR. W programie również: Batalha, Lizbona, Nazare, Obidos, Coimbra, Porto, Sanktuarium Bom Jesus do Monte. Bliższych informacji udziela ksiądz Proboszcz.